Pracovníci francouzské charity v Čadu budou zřejmě obviněni z únosu stovky dětí

Pracovníci francouzské charitativní organizace Zoemova archa dnes budou v Čadu s největší pravděpodobností obviněni z únosu. Prokurátor rozhodne, jestli budou postaveni před soud. Devět Francouzů a sedm členů španělské posádky letounu zadržela v pátek čadská policie, když se členové organizace chystali provézt do Francie víc jak stovku dětí a tam je dát k adopci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Africké děti | Foto: Zuzana Gálová

Případ, který je ve Francii silně medializován, vstupuje do nové fáze. Dnes by mělo být vzneseno formální obvinění vůči pracovníkům charitativní organizace Zoemova archa s tím, že by mohli být s největší pravděpodobností souzeni ve Francii.

Francouzská vláda, která pokus o přepravení dětí do Francie odsoudila a za nelegální ho označil i prezident Sarkozy, nyní jedná s nejvyššími představiteli Čadu o řešení celého případu. Sám Sarkozy vyzval čadského prezidenta Idrisse Débyho, aby potrestání charitativních pracovníků konzultoval s Paříží.

Do africké země se chystá šéf francouzské diplomacie Bernard Kouchner, který upozornil na špatné podmínky, kterým jsou zadržovaní vystaveni. Kouchner přitom už v srpnu varoval, že aktivity organizace Archa života provázejí pochybné okolnosti.

Právní zástupci zadržených charitativních pracovníků ale tvrdí, že o aktivitách organizace francouzská vláda věděla.

Jan Šmíd, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme