Praha prý není pro Harryho Pottera bezpečná

Pátý díl filmového zpracování románů o mladistvém čaroději Harrym Potterovi skotské spisovatelky Joanne Kathleen Rowlingové se podle zpráv v britském tisku nebude celý točit v Praze, jak producenti původně zamýšleli. Podrobnosti zaznamenal spolupracovník Radiožurnálu ve Spojeném království Milan Kocourek.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Z filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu | Foto: us.imdb.com

Populární filmy o Harrym Potterovi jsou kasovní úspěchy podobně jako knihy skotské spisovatelky J. K. Rowlingové. Čtvrtý film, Harry Potter a Ohnivý pohár, má přijít do kin v listopadu, a pátý, Řád Fénixe, se začne natáčet v prosinci. Producenti hollywoodských ateliérů Bratří Warnerů vypracovali podrobný rozpočet a zjistili, že natáčení pátého dílu by bylo ekonomicky nejvýhodnější v Praze.

Mluvčí ateliéru o tom řekl: "Bylo by od nás vysoce nezodpovědné, kdybychom nerozebrali všechny alternativy pro všechny naše filmy". A tak vše nasvědčovalo tomu, že pátý film o Harrym Potterovi se bude natáčet v Praze. Ovšem kde se vzali tu se vzali rodiče hlavního představitele, Daniela Ratcliffa, který hraje Harryho Pottera, a producentům dali jasně najevo, že nedovolí, aby Daniel, jemuž bude v červenci patnáct, trávil příliš mnoho času mimo svou soukromou školu v londýnské čtvrti Chelsea, kde školné stojí 2200 liber za semestr. Nic nepomohlo ujištění tvůrců filmu, že pro dětské herce jsou připraveni učitelé přímo při natáčení.

Podle nedělních novin Mail on Sunday Danielovi rodiče měli také obavy související s jeho pobytem v Praze, která má čím dál tím pestřejší pověst města s bohatým nočním životem a vzmáhajícím se odvětvím, jemuž se anglicky říká sex industry, což by se snad dalo přeložit jako sex na průmyslovém základě. A tak herci se v těchto dnech dozvěděli, že pátý film o Harrym Potterovi se bude natáčet v ateliérech Leavesden v hrabství Hertfordshire nedaleko Londýna podobně jako film čtvrtý.

Jeden z členů filmového štábu v rozhovoru pro list Mail on Sunday uvedl:"Bylo nám řečeno, že většina filmu se bude natáčet tady v Anglii. Je to kvůli Danielovým rodičům a je možné chápat jejich argument - Praha není místo pro několikaměsíční pobyt patnáctiletého chlapce. Je tam příliš mnoho pokušení. I některé z našich manželek a přítelkyň měly obavy".

K těmto názorům o Praze mohu poznamenat, že moje dcerka strávila v Praze ve svých patnácti letech řadu měsíců a přes veškeré nástrahy a pokušení jí tam nepotkalo nic nepatřičného, naopak, velice se jí tam líbilo a dosud líbí. Pravda, filmová hvězda není. Ale říkejte si to rodičům Daniella Ratcliffa. Ti mají - jak se zdá - vlastní hlavu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme