Praha šetří zprávy o spolupráci Čechů s teroristy

Ministerstvo zahraničí prověřuje informace o spolupráci českých občanů s teroristy Usámy bin Ládina v Afghánistánu. Zprávu o pobytu Čechů přímo ve výcvikových táborech přinesl materiál ruské zpravodajské sítě. Dokument hovoří o přítomnosti našich občanů na základně teroristů v afghánské provincii Lógar. Čeští diplomaté tento materiál obdrželi před příjezdem ministra zahraničí Jana Kavana do New Yorku, kde se setkal s generálním tajemníkem OSN Kofi Annanem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo však považuje důvěryhodnost ruského zdroje za nedostatečnou. České bezpečnostní složky vědí zatím o jednom Čechovi, který měl v minulosti kontakty s podezřelými afghánskými kruhy. Tento muž se ale v prostředí afghánských výcvikových táborů v poslední době nepohyboval.

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík dal za pravdu tomu, že Česká republika obdržela od svých spojenců seznam lidí, kteří jsou spojováni s terorismem. V diskusním pořadu televize Nova ale odmítl komentovat informaci, že na seznamu je tisícovka jmen.

Milan Kopp, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme