Praha šetří zprávy o spolupráci Čechů s teroristy

Ministerstvo zahraničí prověřuje informace o spolupráci českých občanů s teroristy Usámy bin Ládina v Afghánistánu. Zprávu o pobytu Čechů přímo ve výcvikových táborech přinesl materiál ruské zpravodajské sítě. Dokument hovoří o přítomnosti našich občanů na základně teroristů v afghánské provincii Lógar. Čeští diplomaté tento materiál obdrželi před příjezdem ministra zahraničí Jana Kavana do New Yorku, kde se setkal s generálním tajemníkem OSN Kofi Annanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo však považuje důvěryhodnost ruského zdroje za nedostatečnou. České bezpečnostní složky vědí zatím o jednom Čechovi, který měl v minulosti kontakty s podezřelými afghánskými kruhy. Tento muž se ale v prostředí afghánských výcvikových táborů v poslední době nepohyboval.

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík dal za pravdu tomu, že Česká republika obdržela od svých spojenců seznam lidí, kteří jsou spojováni s terorismem. V diskusním pořadu televize Nova ale odmítl komentovat informaci, že na seznamu je tisícovka jmen.

Milan Kopp, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme