Praha usiluje o uspořádání speciálního summitu Evropské unie a Izraele

Česká republika bude během nadcházejícího evropského předsednictví aktivně udržovat blízkovýchodní mírový proces a bude se snažit být spravedlivá k oběma stranám konfliktu. Při návštěvě Jeruzaléma to Českému rozhlasu potvrdil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministři zahraničí Izraele a Česka Tzipi Livniová a Karel Schwarzenberg | Zdroj: ČTK

Karel Schwarzenberg také připomněl, že Česká republika nadále usiluje o svolání summitu Evropská unie - Izrael. Česká diplomacie podle něj chce využít nadcházejícího předsednictví v Unii k maximálnímu posílení vztahů evropské sedmadvacítky se židovským státem.

Myšlenka svolat k tomu do Prahy vůbec první speciální summit zazněla poprvé v létě. "Je to náš cíl, to nepopírám. Ale uvidíme, jestli s tím všichni budou souhlasit. Summit je třešnička na dortu. Nejdřív ten dort musíme upéct," řekl Českému rozhlasu Karel Schwarzenberg.

Šéf české diplomacie se včera setkal s izraelskou ministryní zahraničí Cipi Livniovou a prezidentem Šimonem Peresem. Dnes jednal v Jeruzalémě s izraelským premiérem Ehudem Olmertem a odpoledne navštívil v Rámalláhu předsedu palestinské vlády Saláma Fajjáda.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme