Prase má křídla, myslí si každý šestý Brit

Každý jeden ze šesti Britů si myslí, že prase má křídla. Odhalil to průzkum, který proběhl v rámci Národního týdne řezníků mezi tisícem ostrovních spotřebitelů. Vyplynulo z něj, že lidé skoro vůbec neznají druhy masa. Koupili by třeba i "vepřová křidélka".

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prase domácí

Prase domácí

„U nás je míra vzdělanosti vyšší,“ myslí si mluvčí české Státní veterinární správy Josef Duben. „Jestli ve Velké Británii nebyla míněna prasečí křídla - pig wings, což je americká specialita,“ upozorňuje. To ale podle něj stejně na věci nic nemění. „Jestli si někdo myslí, že prase má křídla, tak je to na pováženou,“ dodává.

Jak Duben podotýká, lidé se nejvíc setkávají se zvířaty v zoologické zahradě a domácí zvířata i to jak vypadají je jim někdy trochu utajené.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí české Státní veterinární správy Josef Duben mluvil ve Světě o deváté Rádia Česko o trendech nakupování masa

Někteří z dotazovaných Britů nevěděli, že maso lze nakupovat jinde než v supermarketu. Nákupní zvyklosti Britů se v posledních deseti letech velice změnily, maso mnohem víc než dřív nakupují právě v supermarketech. U řezníků jim vadí vyšší ceny i to, že za nimi musí dojíždět a řezníci tak houfně krachují.

„U nás se situace změní a vůbec se mění, vize, že malí řezníci budou krachovat, se nenaplňuje,“ všímá si Duben. „Naopak se zdá, že menší podnikatelé dokážou oslovit své zákazníky určitou specializací. Fakt je, že lidé do supermarketů nejezdí každý den. Snad se zdá, že i u nás si lidé uvědomují, že je lepší koupit menší kousek masa občas a nekupovat velké množství v supermarketu,“ říká Duben.

Markéta Bartošová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme