Přáteli se s Comeyem, zaútočil Trump na vyšetřovatele ruského vlivu ve volbách

Americký prezident Donald Trump nevyloučil, že by měl odstoupit vyšetřovatel údajného ruského vměšování do amerických voleb.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Mueller | Foto: Larry Downing | Zdroj: Reuters

Prezident Spojených států Donald Trump zpochybnil neutralitu Roberta Muellera, vyšetřovatele údajného ruského vměšování do amerických voleb.

Šéf Bílého domu v rozhovoru pro televizi Fox News nevyloučil, že by měl Mueller odstoupit.

Trump v té souvislosti zmínil vyšetřovatelovo přátelství s bývalým šéfem FBI Jamesem Comeym, kterého Trump odvolal minulý měsíc.

Americký prezident Donald J. Trump | Foto: Reuters

Mueller podle deníku The Washington Post nedávno začal Trumpa vyšetřovat kvůli podezření, že bránil výkonu spravedlnosti. Mueller se k informaci nevyjádřil, Trump pak ale bez dalších podrobností potvrdil, že je vyšetřovaný.

Bývalý šéf FBI Comey při senátním slyšení řekl, že ho Trump odvolal kvůli vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických prezidentských voleb.

Prezident po tehdejším řediteli tajné služby údajně chtěl, aby ukončil vyšetřování bývalého poradce Bílého domu Mika Flynna, který rezignoval kvůli svým nejasným vazbám na ruské představitele. Americký prezident ale Comeyho tvrzení popírá.

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme