Pravděpodobnost předčasných voleb v Polsku se zvýšila

Polská parlamentní krize směřuje k předčasným volbám. Tuto možnost už nevylučuje ani prezident Lech Kaczyński, který se ale ještě pokusí vyjednat smír.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královský zámek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Šéfové opoziční Občanské platformy mířili do prezidentského paláce s jedinou otázkou: Budou předčasné volby nebo mají pokračovat zatím bezvýsledná jednání o vytvoření stabilní většiny v polském parlamentu?

Lídři Občanské platformy požádali prezidenta, aby se ujal role prostředníka při hledání trvalé podpory stávající vlády. Prezident se v nebližším možném termínu setká se zástupci všech parlamentních stran, uvedl prezidentův tajemník Robert Draba.

Předseda Občanské platformy Donald Tusk ale po setkání s hlavou státu prohlásil, že Lech Kaczyński považuje za nejpravděpodobnější východisko ze současné krize předčasné volby.

Reklamní agentury hlásí, že si vládnoucí Právo a spravedlnost už rezervovalo místa na bilboardech. Strany začínají hledat sponzory a jednají s bankami o půjčkách na předvolební kampaň.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme