Pravděpodobnou příčinou zkázy egyptského trajektu byl požár

Záchranáři v Egyptském moři pomohli po havárii trajektu do bezpečí zhruba 400 lidem Pravděpodobnou příčinou neštěstí byl požár na lodi, Přispěly k tomu také povětrnostní podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní a přátelé vyhlížejí záchranné čluny | Zdroj: ČTK

Jak z oblasti informuje blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev, stále se pohřešuje většina pasažérů. Egyptské úřady odmítají mluvit o počtu potvrzených obětí, které pátrací týmy vylovily z vody.

Další zachránění by už mohli být zřejmě jen na palubách lodí, které pluly okolo. Zoufalí příbuzní zatím nezvěstných cestujících provalili bránu do přístavu, aby mohli vyhlížet přijíždějící lodi v naději, že uvidí své blízké.

Katarská televize Al-Džazíra odvysílala svědectví těch, kteří potopení trajektu přežili: "Ptali jsme se posádky-máte ten oheň pod kontrolou? Říkali máme. Za dvě tři hodiny se loď potopila." "Na základě nedbalosti posádky jsme nic nevěděli." "Přišel jsem o všechno. O všechny zavazadla. Čtyři roky jsem vydělával a všechno je pryč."

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme