Pravicový extrémismus v Evropě je údajně na vzestupu

Za nárůst pravicového extremismu v Evropě může ekonomická krize, myslí si účastníci konference v Praze. Konference "Alternativy k pravicovému extremismu v době sociální a ekologické krize", která začala na Novotného lávce v Praze, řeší právě problémy spojené s nárůstem pravicového extremismu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté brání střetu ultrapravicových přivrženců s jejich odpůrci

policisté brání střetu ultrapravicových přivrženců s jejich odpůrci | Foto: Jiří Hošek

Například ultrapravicová strana Jobbik zažívá velký rozmach v Maďarsku. Jan Májíček z Českého sociálního fóra říká, že tak vážná situace v České republice zatím není:

"My máme několik těch případů v České republice jako například útoky na romskou menšinu. Ale je to nesrovnatelné s Maďarskem."

Májíček vysvětluje, že maďarský Jobbik má dokonce vlastní deník a rádiovou stanici. Intenzita jejich působení ve společnosti je proto silnější.

Podle Májíčka to zároveň souvisí s hospodářskou situací země, kterou má Maďarsko na rozdíl od Česka daleko složitější.

Zbyněk Zykmund, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme