Pravidla pro pořádání masových akcí v Německu se změní

Německo přijme nová pravidla pro pořádní velkých akcí, jakou byla nedělní technoparty Loveparade. Zejména v menších městech, které nemají zkušenosti s pořádáním velkých podniků, bude napříště do schvalovacího procesu zapojen také Spolkový svaz zábavního průmyslu a asociace pořadatelů koncertů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loveparade 2010 v Duisburgu | Zdroj: ČTK

Pitvy všech dvaceti obětí prokázaly, že nikdo nezemřel v důsledku pádu, ale kvůli pohmožděninám hrudníku způsobenými davovou tlačenicí.

Otázka, kdo odškodní pozůstalé i zraněné, je zatím otevřená. Organizátoři pojistili Loveparade na pouhých 7,5 milionu eur. Sdružení pojišťoven se nechce k události vyjadřovat do doby, než bude zcela jasné, kdo nese za tragédii odpovědnost.

Právník obětí považuje za naprosto skandální, že pozůstalí nedostali žádné peníze na náklady spojené s pohřbem.

Mezitím se objevilo další obvinění usvědčující starostu Duisburgu z podcenění situace. Ten je všeobecně považovaný za hlavního viníka. Na jeho adresu zaznívají smrtelné výhrůžky, proto se ani nezúčastní sobotního smutečního aktu.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme