Právník Kevina Dahlgrena usiluje o jeho propuštění bez kauce

Obhájce Kevina Dahlgrena, obviněného ze čtyřnásobné vraždy v Brně, se snaží svého klienta dostat na svobodu bez kauce. Českému rozhlasu to potvrdil pod podmínkou anonymity zdroj dobře obeznámený s případem. Soudce měl včera rozhodnout o případném propuštění mladíka na kauci, bez vysvětlení ale stání zrušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný podezřelý Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

Právník Kevina Dahlgrena zřejmě změnil taktiku. Theodore Simon chce klienta dostat na svobodu bez kauce.

Argumentuje přitom nedostatkem důkazů pro jeho zatčení na americké půdě po příletu z Vídně.

Zpochybňuje také platnost dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy o vydávání stíhaných osob. Vypovídá o tom dvanáctistránkový soudní dokument, který má Český rozhlas k dispozici.

Podle nejmenovaného zdroje, který se případem intenzivně zabývá, si žádost o propuštění na kauci Dahlgrenova obhajoba zřejmě nechává jako zálohu. Ze všeho nejdřív se ho snaží dostat na svobodu bez peněžité záruky.

Vydání mohou zkomplikovat nepřesnosti

Vydání Kevina Dahlgrena ze Spojených států do České republiky navíc mohou zkomplikovat nepřesnosti v v amerických soudních spisech.

Policie v Brně sice uvádí, že příbuzenský vztah obětí k obviněnému označila správně, americké soudní dokumenty ale mluví jednoznačně a ukazují něco jiného.

Ve zdůvodnění žádosti o zadržení federální prokurátorka mimo jiné uvádí: "Podle vyšetřování české policie Kevin Dahlgren zavraždil svou tetu, strýce a dva bratrance." A o kousek dál konstatuje, že u tety a strýce v Brně bydlel.

Vzhledem k tomu, že šlo o sestřenici, a ne tetu, je taková hrubá nepřesnost doslova vodou na mlýn Dahlgrenova obhájce, uvádí pod podmínkou anonymity zdroj blízký soudnímu projednávání případu.

Vít Pohanka, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme