Před 65 lety vznikl motorkářský klub Hells Angels

Před 65 lety vznikl americký motorkářský klub Hells Angels. Klub s temnou minulostí a pověstí kriminálního gangu spojeného s drogami, vydíráním nebo obchodem se zbraněmi. Výročí si američtí ‚pekelní andělé‘ nijak viditelně nepřipomínají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkáři Hells Angels v Praze | Foto: Tomáš Adamec

„Je možné, že se někde místně sešli a pořádně to o tomto víkendu oslavili. Ale není to tak, že by pořádali nějaké jízdy nebo sjezdy,“ říká zpravodaj Českého rozhlasu ve Washingtonu Vít Pohanka.

Možná je to tím, že soud v Bostonu před několika dny odsoudil 38letého člena Hells Angels k 21 letům vězení kvůli násilné trestné činnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výročí motorkářského klubu Hells Angels mluvil v Odpoledním Radiožurnálu zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

„Případ měl velkou a hodně negativní publicitu, tak na sebe pekelní jezdci možná nechtějí až tak upozorňovat,“ dodává Pohanka.

Americké ministerstvo spravedlnosti odhaduje, že Hells Angels mají 2000 až 2500 členů, a to nejenom ve Spojených státech, ale i jinde ve světě. Klub patří mezi nejznámější motorkářské organizace, podobných je dalších sedm.

Podle ministerstva to jsou organizace, které se sice tváří jako zájmové, ale jejich členové přitom porušují federální zákony, hlavně tím, že nelegálně šíří zbraně, drogy, případně se podílejí na nějaké jiné trestné činnosti.

Vít Pohanka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme