Před americké senátory předstoupí kandidát na šéfa tajných služeb

John Negroponte, americký diplomat, který zřejmě povede tajné služby Spojených států se bude zpovídat Senátu. Ve Washingtonu začnou slyšení, která mají za cíl posoudit, zda se bývalý americký velvyslanec v OSN a v Iráku hodí na šéfa nového úřadu, který bude dohlížet na činnost agentů CIA, FBI a dalších tajných služeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Negroponte | Foto: AFP

Pokud Johna Negroponteho Senát schválí do čela nového Národního úřadu tajných služeb, bude dohlížet na činnost všech patnácti tajných služeb ve Spojených státech. K jeho povinnostem budou patřit také každodenní ranní návštěvy Bílého domu a podávání ověřených a pravdivých informací o možných hrozbách prezidentu Bushovi.

Americký tisk se shoduje na tom, že John Negroponte by mohl být tím, kdo dá tvář nové funkci nejvyššího koordinátora amerických agentů. Největší obavy panují o to, zda se Negropontemu podaří zvládnout tlaky Pentagonu, který vede zkušený Donald Rumsfeld.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme