Před bratislavskou restaurací vybuchla bomba

Bratislavskou čtvrtí Ružinov dnes po poledni otřásl výbuch. Nálož, která explodovala před nákupním střediskem a restaurací Jadran, zranila tři lidi, včetně majitele restaurace. Podle mluvčí bratislavské policie Silvie Mihálikové je jeden ze zraněných ve vážném stavu, stav dalšího je dokonce kritický. Na stejném místě explodovala bomba už před třemi lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo exploze | Foto: Samuel Kubáni

Podle policejní mluvčí zatím není jasné, o jaký druh výbušniny šlo. Miháliková pouze vyloučila, že by vybuchl plyn. Místo exploze zkoumají experti na trhaviny, zasahují také hasiči. Celou oblast policisté uzavřeli.

Exploze odtrhla část stěny restaurace, na budově jsou patrné trhliny a vypadané cihly. Tlaková vlna vyrazila okna v okolních objektech a poškodila několik aut. V blízkosti restaurace Jadran se nachází také škola.

Podobnou událost zažila známá bratislavská restaurace už před třemi lety, kdy si tam mafie zřejmě vyřizovala účty. Po výbuchu nástražného systému tehdy přišel o život občan bývalé Jugoslávie, který podle policie sám trhavinu instaloval.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme