Před britským konzulátem v New Yorku vybuchly nálože

Před britským konzulátem v New Yorku došlo ke dvěma výbuchům. Stalo se tak v době, kdy se ve Velké Británii konají volby. Exploze byly poměrně slabé a nikdo nebyl zraněn. Policie mluví o granátových náložích. Představitelé města žádné hrozby vůči britskému konzulátu nedostali, k útoku se nikdo nepřihlásil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jihu Manhattanu | Foto: Milan Kopp

Explozi způsobily dvě makety granátové nálože, jedna velikosti ananasu, druhá citronu, umístěné v betonovém květináči před budovou ve středu Manhattanu. Protože v budově na třech poschodích sídlí britský konzulát a výbuch nastal v době, kdy v Británii začaly volby, předpokládá se, že útok byl namířený právě vůči konzulátu.

Starosta New Yorku však varoval před unáhlenými závěry. Motiv není jasný, nikdo se k útoku nepřihlásil a vyšetřování pokračuje, dodal starosta Michael Bloomberg.

Šlo o poměrně slabou explozi, která vyrazila výklad obchodu v přízemí. Exploze nevyvolala paniku, jen dočasné uzavření středu Manhattanu pro dopravu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme