Před britským konzulátem v New Yorku vybuchly nálože

Před britským konzulátem v New Yorku došlo ke dvěma výbuchům. Stalo se tak v době, kdy se ve Velké Británii konají volby. Exploze byly poměrně slabé a nikdo nebyl zraněn. Policie mluví o granátových náložích. Představitelé města žádné hrozby vůči britskému konzulátu nedostali, k útoku se nikdo nepřihlásil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jihu Manhattanu | Foto: Milan Kopp

Explozi způsobily dvě makety granátové nálože, jedna velikosti ananasu, druhá citronu, umístěné v betonovém květináči před budovou ve středu Manhattanu. Protože v budově na třech poschodích sídlí britský konzulát a výbuch nastal v době, kdy v Británii začaly volby, předpokládá se, že útok byl namířený právě vůči konzulátu.

Starosta New Yorku však varoval před unáhlenými závěry. Motiv není jasný, nikdo se k útoku nepřihlásil a vyšetřování pokračuje, dodal starosta Michael Bloomberg.

Šlo o poměrně slabou explozi, která vyrazila výklad obchodu v přízemí. Exploze nevyvolala paniku, jen dočasné uzavření středu Manhattanu pro dopravu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme