Před čtyřmi roky byla v Rusku zastřelena novinářka Politkovská

Rusko žádá více času na vyšetření vraždy investigativní novinářky Anny Politkovské. Od její smrti uplynuly právě dnes čtyři roky. Pátrání zatím ale přineslo jen minimum hmatatelných výsledků. Zatím nikdo nebyl za čin pravomocně odsouzen. Ruské úřady chtějí prodloužit vyšetřování do února příštího roku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna Stěpanovna Politkovskaja

Anna Stěpanovna Politkovskaja | Foto: archiv autora

Ruští vyšetřovatelé tvrdí, že pátrají po několika lidech, kteří mohli být do vraždy zapojeni a několik evropských zemí v té souvislosti požádali o právní asistenci. Anna Politkovská, která ve svých článcích pro list Novaja Gazeta otevřeně kritizovala Kreml, byla zastřelena ve vchodu do svého domu v centru Moskvy.

Pro podezření ze zorganizování vraždy byli vyšetřování tři lidé, dva čečenští bratři Džabraíl a Ibragim Machmudovovi a bývalý policista Sergej Chadžikurbanov. Všechny tři soud pro nedostatek důkazů osvobodil, verdikt byl ale později zrušen a Nejvyšší soud případ poslal k došetření.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme