Před francouzskou ambasádou v Tripolisu vybuchla bomba. Zranila dva členy ostrahy

Francouzská ambasáda v libyjské metropoli Tripolisu se stala terčem útoku neznámých atentátníků. Při explozi auta naloženého trhavinami byli zraněni dva francouzští členové ostrahy velvyslanectví, jeden z nich těžce. Výbuch také úplně zničil část ambasády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch nastražené bomby před francouzskou ambasádou v libyjském Tripolisu poničil část budovy a zranil dva členy ochranky | Zdroj: Reuters

Nálož explodovala v zaparkovaném voze v těsné blízkosti ambasády.

Spekuluje se o tom, zda-li útočníci záměrně odpálili nálož v době, kdy na ambasádě nebylo více lidí, nebo naopak bomba vybuchla předčasně.

Výbuch zranil dva členy ostrahy, jeden z nich bojuje o život v nemocnici, druhý utrpěl lehčí zranění.

Budova je výrazně poškozena. Výbuch strhl celou zeď v jedné její části. Zcela zničeno je auto, v němž byla nálož umístěna. Další auto shořelo v jeho těsné blízkosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O terorismu jsme v Dopoledním Radiožurnálu mluvili s bezpečnostním analytikem Robertem Kholem.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Spekuluje se také o jeho motivech.

Francouzský ministr zahraničí Lauren Fabius označil útok na francouzskou ambasádu v Libyi za odporný čin. Zároveň uvedl, že Francie udělá vše pro to, aby jeho pachatele dopadla.

Podle bezpečnostního analytika Roberta Khola jsou za většinou podobných útoků muslimští teroristé. „Snaží se ukázat, že dovedou udeřit jako odvetu za strádání a smrt muslimů. Ať už je to za konkrétní operace, což v případě Francie je intervence v Mali,“ poznamenal bezpečnostní analytik Robert Khol.

Jan Šmíd, Silvie Třeslínová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme