Před haagským tribunálem opět Miloševič

Proces s jugoslávským exprezidentem Miloševičem vstupuje u mezinárodního tribunálu v Haagu do dalšího stádia. Začne se totiž projednávat podíl bývalé jugoslávské hlavy státu na válce v Chorvatsku a Bosně. Podle obžaloby Miloševič spáchal několik desítek trestných činů včetně genocidy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Foto: Česká televize

Proces kvůli válce v Chorvatsku a Bosně bude pdle expertů dramatický. Miloševič byl signatářem Daytonské mírové dohody z roku 1995, která ukončila bosenskou válku. Jugoslávský exprezident už v minulosti pozornil, že mu za roli v mírovém procesu osobně děkoval tehdejší americký prezident Clinton. Obžaloba se bude pokoušet dokázat, že Miloševič zásoboval zbraněmi srbské menšiny v Chorvatsku a Bosně a spoluřídil jejich vojenské akce proti Muslimům a Chorvatům.

Miloševič byl postaven před porotu haagského soudu už letos v únoru. Před dvěma týdny skončila první část procesu věnovaná krutostem spáchaným v Kosovu. Dnes tedy začíná další fáze, a to o jeho zločinech ve válkách v Bosně a Chorvatsku.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme