Před soudem stanou první tři obžalovaní ze silvestrovských útoků v Kolíně nad Rýnem

V Kolíně nad Rýnem začne proces s prvními třemi obžalovanými muži v souvislosti s incidenty ze silvestrovské noci. Pocházejí z Tuniska a Maroka. Ve všech třech případech je žaloba obvinila z krádeže. Rozsudek by podle očekávání mohl padnout ještě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie před budovou hlavního nádraží v Kolíně nad Rýnem | Zdroj: Reuters

Nejprve se bude soud zabývat případem třiadvacetiletého Maročana, který u hlavního nádraží údajně ukradl jedné z žen mobilní telefon.

Dále pak soud projedná případ dvaadvacetiletého Tunisana a osmnáctiletého Maročana, kteří podle obžaloby okradli muže o tašku a fotoaparát.

Všichni tři obžalovaní jsou od začátku roku ve vyšetřovací vazbě. Tam v souvislosti se silvestrovskými incidenty sedí dalších 14 mužů. Ovšem jen jednoho z nich vyšetřovatelé obvinili ze sexuálního násilí.

Policie od začátku ledna dostala více než tisíc trestných oznámení, polovina z nich se týká právě sexuálního obtěžování a násilí. Pachatelé jsou podle informací kolínské policie převážně žadateli o azyl, kteří pocházejí zejména ze severní Afriky, nejvíce z Maroka a Alžírska.

Vyšetřování silvestrovských útoků nadále pokračují.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme