Před summitem EU panují v Soluni mimořádná opatření

Zatím vůbec největší bezpečnostní operaci, na které spolupracují všechny ozbrojené síly, spustila aténská vláda v okolí řecké Soluně. Právě tam se totiž sjedou už zítra tři desítky politických špiček na summit Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecká vlajka | Foto: CIA

Jak přímo z místa hlásí zvláštní zpravodajka Radiožurnálu Pavla Kvapilová, na moři, na zemi i ve vzduchu bude celkem víc než 15 tisíc vojáků a policistů. Bezprecententní operací Řekové chtějí zabránit jak možnému teroristickému útoku, tak pouličnímu násilí, které v minulosti poznamenalo mnohá setkání světových lídrů.

Dějiště summitu bude odstřižené od okolního světa dlouhým plotem s ostnatým drátem. Vláda se připravuje na nejhorší. Ví přitom, že akce bude zároveň také klíčovým testem před chystanou olympiádou.

Kabinet chce úspěšným zvládnutím summitu získat důvěru lidí a také nasbírat zkušenosti. Co se naučíme tady, to se určitě bude při olympiádě hodit, říkají policejní zdroje.

Milan Kopp, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme