Stavební dozor v Miami objevil dva dny před neštěstím v lávce trhliny. Podle odborníků nebyly nebezpečné

Stavební dozor lávky pro pěší, která se ve čtvrtek zřítila v Miami na Floridě a zabila nejméně šest lidí, objevil dva dny před neštěstím ve stavbě trhliny. Oznámila to v sobotu floridská univerzita, které měla lávka sloužit. Skupina odborníků ale tři hodiny před zřícením lávky konstatovala, že žádné nebezpečí nehrozí.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícená betonová lávka ve floridské metropoli Miami. | Zdroj: Reuters

Na místě neštěstí podle agentury Reuters pokračují odklízecí práce a pod zřícenou konstrukcí jsou stále uvězněna čtyři vozidla. Policie upozornila, že počet mrtvých se ještě může zvýšit.

Lávka o délce 53 metrů, která měla být dokončena příští rok, se od minulé soboty klenula nad osmiproudou silnicí v Miami. Přemostění za 14,2 milionu dolarů (293 milionů Kč) o váze téměř tisíc tun mělo umožnit snadný přístup do školy z nedaleké čtvrti Sweetwater.

Informace stavebního dozoru o trhlinách byla podle floridské univerzity ve formě hlasové zprávy odeslána v úterý, ale příjemci ze stavební firmy si ji poslechli až v pátek, den po katastrofě.

Jen několik hodin před pádem lávky se nicméně na místě sešla odborná komise, která trhliny rovněž zaznamenala, ale nepovažovala je za vážné. Stavební firma a investor tři hodiny před neštěstím konstatovali, že „neexistuje bezpečnostní riziko a trhliny nijak nenarušují pevnost struktury mostu“, uvádí se ve zprávě univerzity.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme