Předáci hlavních náboženských skupin v Iráku společně vyzvali ke klidu

Smrt více než 160 iráckých civilistů za jediný den při sektářsky motivovaných útocích přiměla přední irácké politiky k výzvám ke klidu a zdrženlivosti. Šlo o nejkrvavější útok v Bagdádu od konce spojenecké invaze do Iráku. Násilí v zemi neutichá ani dnes. Dva sebevražední atentátníci v severoiráckém Tall Afaru zabili 22 lidí a 26 dalších zranili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebevražedný útok v Bagdádu | Foto: AFP

Předáci tří největších iráckých náboženských a etnických skupin vyzvali ke klidu a zdrženlivosti na společné tiskové konferenci. Ostře odsoudili včerejší pumové útoky na šíitské Sadrovo město u Bagdádu. Irácký viceprezident Tárik Al-Hášimí, sám sunnitský muslim, vyzval zástupce ozbrojené opozice k jednáním a řekl, že na násilí se nemusí odpovídat násilím.

Atentáty proti civilistům v Sadrově městě odsoudily snad všechny irácké poltické síly. Jak řekl televizi Al-Džazíra zdroj na iráckém ministerstvu vnitra, na lidovém tržišti Sadrova města včera vybuchlo současně šest aut plných trhavin a několik minometných střel. Exploze a následné požáry zničily tržiště i přilehlé ulice.V téměř stejné době se odehrál i útok desítek ozbrojenců na irácké ministerstvo zdravotnictví.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme