Přednáška Václava Klause o EU zaujala Harvard

Václav Klaus dostal po přednášce na Harvardově universitě nabídku, aby tam po skončení prezidentského období vyučoval. Přisuzuje to také určitému hladu po kritických informacích o Evropské unii, které Američanům nabídnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus s rektorem Harvardovy univerzity L. Summersem | Foto: Miroslav Konvalina

Své připomínky k nedostatkům demokracie a liberálních přístupů v Evropské unii chce dnes zopakovat ještě na Brandeisově univsitě ve Walthamu předtím než odletí s delegací do Prahy.

Václav Klaus se domnívá, že Harvard je ideálním prostředím, kde mohl popsat, jak vnímá deficit demokracie v Evropské unii, který vzniká posunem rozhodování z demokratických států na nadstátní úroveň: "Je tady hlad po jiné interpretaci těch dějů v Evropě a v Evropské unii než co oni získávají od svodek svých velvyslanectví."

Češký student na Harvarově universitě Ondřej Beránek nebyl k výrokům českého prezidenta tak kritický jako někteří universitní profesoři: ,,Já jsem si to dost užil, mně se líbí přednášky pana prezidenta."

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme