Přednáška Václava Klause o EU zaujala Harvard

Václav Klaus dostal po přednášce na Harvardově universitě nabídku, aby tam po skončení prezidentského období vyučoval. Přisuzuje to také určitému hladu po kritických informacích o Evropské unii, které Američanům nabídnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus s rektorem Harvardovy univerzity L. Summersem | Foto: Miroslav Konvalina

Své připomínky k nedostatkům demokracie a liberálních přístupů v Evropské unii chce dnes zopakovat ještě na Brandeisově univsitě ve Walthamu předtím než odletí s delegací do Prahy.

Václav Klaus se domnívá, že Harvard je ideálním prostředím, kde mohl popsat, jak vnímá deficit demokracie v Evropské unii, který vzniká posunem rozhodování z demokratických států na nadstátní úroveň: "Je tady hlad po jiné interpretaci těch dějů v Evropě a v Evropské unii než co oni získávají od svodek svých velvyslanectví."

Češký student na Harvarově universitě Ondřej Beránek nebyl k výrokům českého prezidenta tak kritický jako někteří universitní profesoři: ,,Já jsem si to dost užil, mně se líbí přednášky pana prezidenta."

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme