Přední americký odborník na rakovinu varuje před mobilními telefony

Omezte volání mobilním telefonem na minimum - může vás vystavit zvýšenému riziku rakoviny. Varování v tomto duchu rozeslal svým podřízeným a kolegům Ronald Herberman, šéf Institutu pro výzkum rakoviny Pittsburské univerzity. Varování předního odborníka na rakovinu se dostalo do médií a způsobilo rozruch po celých Spojených státech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice mobilního telefonu | Foto: Fotobanka stock.xchng

Doktor Heberman poslal varovné memo celkem třem tisícovkám lidí. Uvádí v něm, že by uživatelé mobilních telefonů neměli čekat na oficiální výsledky studií, které se připravují často velmi zdlouhavě.

Při telefonování mobilním telefonem by se jej volající měli aspoň snažit držet dál od ucha a často střídat stranu hlavy, u které mobil drží. Děti by podle doktora Hebermana měly mobily používat jen v naléhavých případech.

Žádná významná studie ve Spojených státech ani jinde ve světě zatím definitivně spojení mezi užíváním mobilního telefonu a rakovinovými nádory mozku nepotvrdila. Ronald Heberman ale říká: Lepší chybovat a být přehnaně opatrný, než se vystavovat možnému riziku.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme