Předpremiéra parlamentních a prezidentských voleb ve Wrzešni

Kampaň před parlamentními a prezidentskými volbami v Polsku vstupuje do rozhodující fáze. Ve Wrześni se dnes konají tradiční volby nanečisto. Jejich výsledky ale letos nebudou příliš reprezentativní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko je zemědělskou zemí | Foto: polandtour.org

Generální zkoušky na volby se totiž nezúčastní dvě silné strany: Právo a spravedlnost a Liga polských rodin, což výsledky hlasování hodně zkreslí. Právo a spravedlnost teď věnuje veškerou pozornost prezidentským volbám.

Kandidát Lech Kaczyński má podle posledních průzkumů 29 procentní podporu, zatímco šéf Občanské platformy Donald Tusk by mohl zvítězit už v prvním kole - ankety mu připisují 51 procent hlasů. Kaczyński chce náskok svého rivala dohnat a vyzývá ho proto k velkému televiznímu duelu.

"Kdykoli jsem ochoten změnit své plány a zúčastnit se debaty s Donaldem Tuskem," říká Kaczyński. Donald Tusk ale přímou diskusi odmítá.

"Nechtěl bych ohrozit naši budoucí společnou práci v koalici. Před parlamentními volbami bychom o sobě měli mluvit v dobrém," uvedl Tusk a dodal, že počítá s televizní debatou hned po volbách do parlamentu.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme