USA 0:1 Česko

Předseda Evropské komise Juncker kritizuje řecký kabinet. Prý klame své voliče

Pokud Řecko včas neuzavře novou dohodu o finanční pomoci, nezaplatí svůj dluh Mezinárodnímu měnovému fondu. Oznámil to řecký premiér Alexis Tsipras. Ten zdůrazňuje, že nové ujednání musí být pro zemi důstojné a musí Aténám zajistit finanční injekci a smazání části dluhů. Za přístup k jednání premiéra ostře kritizuje předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký premiér Alexis Tsipras (vlevo) a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker

Řecký premiér Alexis Tsipras (vlevo) a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker | Zdroj: Reuters

Ten se ohradil, že Atény situaci Řekům prezentují zkresleně a že řecký kabinet klame své voliče. Evropská komise podle Junkcera nepodporuje zvýšení daně z přidané hodnoty na léky a elektřinu.

„Nezáleží mi na řecké vládě, záleží mi na Řecích. Hlavně na těch nejchudších. Trpí víc, než jiní lidé v Evropské unii a mohou za to opatření, která bylo nutné zavést,“ uvedl Juncker.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme