Předseda Evropské rady van Rompuy je celebritou na internetu

Bývalý belgický premiér Herman van Rompuy se stal internetovou celebritou. Zlom nastal poté, co se v listopadu stal stálým předsedou Evropské rady, tedy jakýmsi unijním prezidentem. Jeho jméno se podle zjištění belgických novin objevuje na internetu mnohonásobně víc, než když stál v čele vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herman van Rompuy | Zdroj: ČTK

Průzkum popularity Hermana van Rompuye před a po zvolení za prvního stálého předsedu Evropské rady provedl vlámský deník Het Laatste Nieuws. Zjistil, že muž, o kterém mnozí tvrdili, že je "šedou myškou" v politice zažil internetový boom. Když se dnes naťuká jméno "van Rompuy" do internetového vyhledavače Google, objeví se 1 milion 300 tisíc odkazů.

Před zvolením tohoto politika do jedné z vrcholných funkcí v Evropské unii se za jeho jménem skrývalo jen několik desítek tisíc odkazů na webové stránky. Z dnešního více než milionu odkazů je přes 870 tisíc na nebelgické weby. O Hermanu van Rompuyovi se už píše skoro tolik jako o předsedovi Evropské komise Barrosovi. K jeho jménu najde světový internetový vyhledavač 1 milion 650 tisíc odkazů.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme