Předseda Evropského parlamentu bude v Česku jednat o 'Lisabonu'

Jerzy Buzek probere s českými politiky další osud ratifikace Lisabonské smlouvy o reformě Evropské unie. Předseda Evropského parlamentu se setká se předsedy obou komor českého parlamentu, premiérem a prezidentem. Podle svých slov ale nechce Buzek na Česko naléhat ohledně ratifikace Lisabonské smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jerzy Buzek | Foto: European Commission Audiovisual service

"Každý členský stát má právo nezávisle rozhodnout o ratifikaci Lisabonské smlouvy. Je pro mě velmi důležité nevyvíjet nějaký vnější nátlak na Česko, prezidenta Klause a už vůbec ne na Ústavní soud. Ten je přece stoprocentně nezávislý," předeslal před návštěvou Buzek.

Chce ale českým politikům připomenout, že průtahy s odstartováním reformy unijních institucí stojí evropské daňové poplatníky značné peníze. Unie se totiž zabývá stále svými vnitřními problémy a nevěnuje se důležitějším tématům, jako jsou klimatické změny, růst nezaměstnanosti nebo nepříznivý demografický vývoj.

Na to vše chce Buzek Česko, jako poslední zemi brzdící platnost Lisabonské smlouvy, upozornit. V jeho rodném Polsku prezident ratifikuje dohodu o reformě EU po jejím rozšíření už tuto sobotu.

Pavel Novák, Alena Adámková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme