Představitelé obou vlád odmítají zodpovědnost za 11. září

Nedostatkem důvěryhodných informací a špatná koordinace amerických orgánů přispěla k tomu, že se přípravě a realizaci teroristických útoků na Spojené státy v září 2001 nedalo zabránit. Shodla se na tom většina z představitelů Bushovy a Clintonovy administrativy, kteří už druhý den veřejně vypovídají před nezávislou vyšetřovací komisí v americkém Kongresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katastrofa v New Yorku | Zdroj: Reuters

Ke konkrétní zodpovědnosti se samozřejmě nikdo ze současné ani minulé americké vlády nepřihlásil, naopak si jí představitelé administrativ přehazují z osoby na osobu.

Bývalý poradce Bílého domu pro otázky národní bezpečnosti Sandy Berger prohlásil, že jeho šéf, prezident Bill Clinton, vybavil zpravodajské služby plnou mocí zabít Usámu bin Ládina. Pokud v této věci existovala nějaká nedorozumění na nižších úrovních, ke mně ani k prezidentovi se nedostala, zdůraznil Berger.

CIA se brání tím, že o tomto zmocnění nevěděla a pokusy o zajetí šéfa Al-Káidy selhaly. Bývalý poradce v Bílém domě Richard Clark před komisí zopakoval, že obě administrativy selhaly a selhal i on sám. Příbuzné obětí teroristických útoků požádal o odpuštění.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme