Předstíral, že při požáru Grenfell Tower ztratil ženu a dítě. Dostal téměř 2 roky vězení

Na 21 měsíců do vězení poslal v pátek britský soud muže, který předstíral, že při loňském požáru bytového domu Grenfell Tower v Londýně přišel o ženu a syna. Z fondu pro oběti tragédie, která o život připravila 71 lidí, Anh Nhu Nguyen neoprávněně získal 12 500 liber (téměř 360 000 korun), informovala v pátek agentura AFP.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grenfell Tower v Londýně | Zdroj: Reuters

Třiapadesátiletý muž loni v detailní zprávě vylíčil, jak při útěku z hořící budovy ztratil svou ženu a dítě na zakouřené chodbě z očí. Mezi přeživšími je pak prý již nenašel. Uvedl rovněž, že při požáru domu se sociálními byty přišel o veškerý svůj majetek, a následně se přihlásil o odškodné, které dostávali zranění a pozůstalí po obětech.

Anh Nhu Nguyen se dokonce spolu s dalšími lidmi, které požár Grenfell Tower postihl, setkal s princem Charlesem, upozornil zpravodajský web BBC.

Policii, které byly nápadné nesrovnalosti v jeho výpovědi, se podařilo zjistit, že v budově nikdy nebydlel, nebyl po požáru ošetřován v žádné z nemocnic a dokonce ani nikdy neměl manželku či syna.

Podle britských médií je odsouzený muž původem z Vietnamu znám jako notorický podvodník. Své činy páchal pod sedmnácti různými krycími jmény. Osmadvacetkrát byl odsouzen - kromě podvodů také za krádeže a ublížení na zdraví.

Požár, který loni v červnu zachvátil obytnou budovu Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington, si vyžádal 71 obětí. Příčinou neštěstí byla vadná chladnička. Po celé Británii v souvislosti s tragédií identifikovali stovky budov s podobným nevhodným obložením, které přispělo k rychlému šíření ohně po Grenfell Tower. Ohořelé torzo budovy by mělo být na konci letošního roku strženo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme