Brazílie 4:1 Jižní Korea

Předvolební boj v Británii vrcholí

Už ve čtvrtek britští voliči rozhodnou o novém složení Dolní sněmovny. Premiér Tony Blair na jednom z posledních mítinků prohlásil, že pokud jeho strana parlamentní volby vyhraje, chce vyrovnat sociální rozdíly v zemi. Blair dodal, že Británie musí udělat tlustou čáru za obdobím thatcherismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zvláštního zpravodaje Českého rozhlasu v Londýně Milana Fridricha se předvolební boj nyní zaměřuje na 15 procent nerozhodnutých voličů. Dnešní průzkum deníku The Guardian ukazuje, že labouristé premiéra Blaira vedou před opozičními konzervativci nadále o 11 procent, a to navzdory sílící kritice vlády. Vůdce konzervativců William Hague straší Brity prohlášením, že pokud volby vyhrají labouristé, ihned následující den dojde k další masové likvidaci zvířat kvůli epidemii slintavky a kulhavky. Tato jatka podle jeho slov rozvrátí stovky farem na venkově. Premiér Tony Blair tuto fámu popírá a obviňuje konzervativce z toho, že jejich politika by vrátila britskou společnost o 20 let zpátky a vytvořila by hluboké sociální rozdíly.

Pozorovatelé soudí, že ze vzájemného obviňování obou velkých stran nejvíce těží liberální demokraté Charlese Kennedyho, které už podporuje 19 procent lidí. Svou kampaň přitom Kennedy staví pouze na slibu, že sníží daně.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme