Předvolební debaty se v Izraeli stočily k obrovským výdajům na akce proti Íránu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyčlenil zbytečně vysoké částky na kampaň proti Íránu. S odvoláním na vysoké bezpečnostní činitele to dnes ráno uvedl izraelský rozhlas. Dotyčné zdroje se tak týden před volbami přidaly k bouřlivé veřejné debatě, kterou spustil bývalý premiér Ehud Olmert. I on obvinil Netanjahua, že prý na přípravu války proti Teheránu vyplýtval obrovské částky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Zdroj: Reuters

Olmert prohlásil, že jen za uplynulé dva roky dal Netanjahu na protiíránské operace jedenáct miliard šekelů, tedy asi 55 miliard korun.

Jak bývalý premiér tvrdí, šlo o vyhozené peníze, protože na zamýšlené akce prý stejně nikdy nedojde.

Bezpečností zdroje dnes připustily, že vojenské přípravy proti Íránu mají své opodstatnění. I tito činitelé ale uvedli, že Netanjahu zbytečně plýtvá. Premiér už dříve čelil obvinění bývalých šéfů tajných služeb, že je Íránem posedlý.

Netanjahu se ale hájí - vojenské výdaje jsou podle něj nutné a byly prý i správně vynaložené. Jako důkaz zmínil nedávnou válku proti Palestincům v Gaze a také skutečnost, že se Írán dostává pod mezinárodní tlak.

Břetislav Tureček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme