Předvolební debaty se v Izraeli stočily k obrovským výdajům na akce proti Íránu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyčlenil zbytečně vysoké částky na kampaň proti Íránu. S odvoláním na vysoké bezpečnostní činitele to dnes ráno uvedl izraelský rozhlas. Dotyčné zdroje se tak týden před volbami přidaly k bouřlivé veřejné debatě, kterou spustil bývalý premiér Ehud Olmert. I on obvinil Netanjahua, že prý na přípravu války proti Teheránu vyplýtval obrovské částky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: Reuters

Olmert prohlásil, že jen za uplynulé dva roky dal Netanjahu na protiíránské operace jedenáct miliard šekelů, tedy asi 55 miliard korun.

Jak bývalý premiér tvrdí, šlo o vyhozené peníze, protože na zamýšlené akce prý stejně nikdy nedojde.

Bezpečností zdroje dnes připustily, že vojenské přípravy proti Íránu mají své opodstatnění. I tito činitelé ale uvedli, že Netanjahu zbytečně plýtvá. Premiér už dříve čelil obvinění bývalých šéfů tajných služeb, že je Íránem posedlý.

Netanjahu se ale hájí - vojenské výdaje jsou podle něj nutné a byly prý i správně vynaložené. Jako důkaz zmínil nedávnou válku proti Palestincům v Gaze a také skutečnost, že se Írán dostává pod mezinárodní tlak.

Břetislav Tureček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme