Předvolební kampaň v Polsku končí

V Polsku dnes končí kampaň před nedělními parlamentními volbami - příští vládu sestaví pravděpodobně pravice - Občanská platforma a strana Právo a spravedlnost. Obě ale usilují o křeslo premiéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předvolební kampaň v Polsku | Zdroj: ČTK

Maso, mléko, zelenina a plyšová zvířátka místo věcné debaty - tak vypadá závěr předvolební kampaně. Občanská platforma prosazuje rovnou daň, Právo a spravedlnost proto na tiskové konferenci ukázalo, kolik bude stát povolební nákup.

"Tyto věci kupujeme každý nebo téměř každý den a všechny výrazně podraží, pokud zavedeme rovnou daň," hřímal předseda Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczyński nad sáčky s moukou, cukrem a zeleninou.

Zdražit mají také například hračky pro děti. Kandidát Občanské platformy na premiéra Jan Rokita novinářům předvedl plyšáka, aby na jeho příkladě dokázal, že hračky nebudou dražší. Přes tyto potravinově-plyšové neshody je Právo a spravedlnost přesvědčeno, že platforma je tím nejlepším vládním partnerem.

"Koalice vznikne na sto procent," řekl šéf Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczyński.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme