Předvolební kampaň ve Spojených státech vstoupila do nové fáze

Uchazeči o oficiální kandidaturu do voleb amerického prezidenta po roce 2008 věří, že jim teď začnou voliči věnovat větší pozornost. Demokratka Hillary Clintonová vyrazila do boje se svým manželem Billem Clintonem. V republikánské straně se očekává, že se nejpopulárnějšímu Rudymu Giulianimu postaví konzervativní republikán Fred Thompson.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Miroslav Konvalina

Hillary Clintonová musí reagovat na výhrady některých voličů demokratické strany, že je natolik vyhraněná, obdivovaná i odsuzovaná, že nemůže v den voleb získat na svou stranu dostatek Američanů.

Kritikům se také nelíbí senátorčiny dlouholeté vazby ve washingtonské politice. Senátorka Clintonová ale v národních průzkumech demokratů vede před kolegy Johnem Edwardsem a Barackem Obamou. Clintonovou nesnáší 40 procent Američanů.

Republikánům tento týden oznámí svůj záměr kandidovat herec a bývalý senátor Fred Thomson, který sdílí hodnoty konzervativních voličů a může postavit Rudyho Giulianiho do pozice příliš umírněného a liberálního v sociálních otázkách. Thompson je nadějí pro konzervativce hledající nového Ronalda Reagana.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme