Předvolební kampaň vyvrcholila v Drážďanech

Drážďany zažily v pátek nápor politických elit. Kancléř Schröder i jeho hlavní vyzyvatelka Angela Merkelová se snažili na poslední chvíli přesvědčit voliče ve 160. obvodě, aby volili právě jejich stranu. Odložené hlasování těžko něco zásadně změní v rozložení sil po patových volbách, stane se ale důležitým barometrem nálad, od něhož se zřejmě bude odvíjet nárok obou hlavních protagonistů na křeslo předsedy budoucí vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý kancléř Gerhard Schröder se zdraví s příznivci

Německý kancléř Gerhard Schröder se zdraví s příznivci | Zdroj: ČTK

Zatímco politici hřímali až do chrapotu, stoupenci opačného politického spektra protestovali například zpěvem. Bouřlivý závěrečný den nečekaně prodloužené předvolební kampaně udělal na pár dní z Drážďan hlavní volební město.

Jen přesvědčivé volební vítězství může zřejmě ještě zachránit kancléři Schröderovi jeho křeslo. Proč by se měl novým kancléřem stát on? "Protože nechceme Merkelovou," říká starší volič. Avšak pouze při stoprocentní volební účasti a 99 procentech podpory by SPD ještě mohla dohnat ztrátu na dosud opoziční strany Unie.

Voliči v Drážďanech preferují pravici a naopak také extrémní levici. Někteří si myslí, že jen diktatura může zaručit širokým lidovým masám úspěch. "Tahle celá demokratická lež, je jen představením pro malé děti. A je jedno, zda jde o CDU nebo SPD," říká stoupenec krajní levice.

Představitelé demokratických stran zatím počítají, kolik budou potřebovat hlasů k úspěchu, a jejich agitátoři se snaží zaujmout například tužkou, životopisem kandidáta, pěknou taškou a přibalí i jablíčko.

Marie Matúšů, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme