Předvolební průzkumy favorizují Juščenka

Opoziční kandidát na ukrajinského prezidenta Viktor Juščenko má před nedělním opakovaným druhým kolem voleb náskok 14 procent před svým vyzyvatelem Viktorem Janukovyčem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Juščenko | Zdroj: ČTK

Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, o kterém informuje agentura AFP. Juščenkovi by nyní odevzdalo hlas 51 procent voličů, zatímco Janukovyč by obdržel jen 37 procent hlasů.

Oproti řádnému druhému kolu voleb z 21. listopadu je to výrazný posun ve prospěch Juščenka. Téměř polovina ukrajinských občanů se ale domnívá, že opakované hlasování znovu poznamenají rozsáhlé podvody.

Dosluhující ukrajinský prezident Leonid Kučma nařídil bezpečnostním silám, aby podnikly všechny nezbytné kroky k vyloučení podvodů během nedělních prezidentských voleb. Kučma také dopisem poděkoval svému polskému protějšku Aleksandru Kwašniewskému za jeho podíl na řešení politické krize na Ukrajině po listopadových volbách.

Milan Kopp, Denisa Blažková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme