Přehled tisku: vyhrožování bohatým podnikatelům, odposlouchávání mobilů i lékaři bez zkoušek

Ve čtvrtečním tisku se dočtete, že policie vyšetřuje vydírání a vyhrožování bohatým podnikatelům. Píše o tom Mf Dnes. Loni policisté podle deníku Právo odposlouchávali asi 5800 mobilů. A v nemocnicích vypomáhá asi 400 zahraničních lékařů bez potřebných zkoušek. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Kriminalisté vyšetřují vydírání a vyhrožování několika bohatým podnikatelům. Všechny je podle Mf Dnes spojuje, že v minulosti obchodovali s bývalým policistou Ladislavem Kirschnerem. Ten v minulosti už za vydírání jednou dostal podmínku.

Hospodářské noviny

Vláda láká ke studiu medicíny, lékařským fakultám dá téměř sedm miliard

Číst článek

Ve vězeňských nemocnicích je akutní nedostatek lékařů. Hospodářské noviny píšou, že jich aktuálně chybí asi čtyřicet. Ti stávající jsou navíc často v důchodovém věku nebo se k němu blíží. V jedné z vězeňských nemocnic dokonce pracuje lékař, kterému je osmdesát let.

Podle Hospodářských novin není problém v tom, že by lékaři z nemocnic pro vězně odcházeli. Nehlásí se ale noví. Bojí se totiž práce s problémovými pacienty.

Deník

V českých nemocnicích vypomáhá asi 400 zahraničních lékařů bez potřebných zkoušek. Podle Deníku od ministerstva zdravotnictví dostali výjimku. Můžou ale léčit jenom pod dohledem. Resort mimořádným opatřením řeší nedostatek lékařů. Výjimku dostali především lékaři z Ukrajiny, kteří se obstojně domluví česky. Ředitelé nemocnic novinku vítají. Česká lékařská komora novou praxi kritizuje. Výjimka pro cizince platí rok. Do té doby si musí udělat jazykové a odborné zkoušky.

Lidové noviny

Češi si stále častěji pronajímají staré rodinné domy na venkově. Na nový trend upozorňují Lidové noviny. Podle nich je větší zájem hlavně o domy třeba v okolí Prahy, Brna nebo Plzně. V těchto městech jsou totiž hodně vysoké nájmy. V zahraničí je podobná praxe běžná. Lidové noviny nabízejí příklad: za pronájem rodinného domu v Unhošti na Kladensku chce majitel 18 tisíc korun měsíčně. Za stejnou cenu je v Praze možné sehnat pronájem bytu s rozlohou přibližně 50 metrů čtverečních.

Právo

Loni policisté odposlouchávali asi 5800 mobilů. Vyplývá to z analýzy policejního prezidia, kterou má k dispozici čtvrteční Právo.

Policie odposlouchává ročně přes pět tisíc lidí, dozví se to jen zlomek z nich

Číst článek

Deník upozorňuje, že počet odposlechů už třetí rok v řadě klesá. Průměrně policisté něčí hovory poslouchají v průměru 102 dní.

Poznatky využitelné při vyšetřování loni kriminalisté získali v průměru při třech odposleších ze čtyř. Asi v 700 případech pak policisté při poslechu cizích hovorů narazili na trestnou činnost, o které před tím nevěděli.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme