Přehnali jste to večer s alkoholem? Pošlete emotikon piva a máte volno, vyzývá londýnská firma

Možná už jste to někdy zažili. Kamarádi vás večer pozvou na večírek, vám se tam zalíbí, nechce se vám odejít v čas, který jste si předem stanovili a ještě ke všemu jste toho vypili víc, než je zdrávo. Následující den vám je špatně, bolí vás hlava a navíc musíte do práce. Buď si vezmete sick day nebo musíte vymýšlet přijatelnou omluvu, kterou pošlete šéfovi.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Takhle nějak může vypadat sms zpráva, kterou zaměstnanci londýnské firmy Dice posílají, když to večer přeženou s alkoholem. | Foto: Lukáš Řezník | Zdroj: reprofoto iPhone zprávy

Přesně takovým falešným omluvám se chtěla vyvarovat jedna londýnská firma, která zavedla dovolenou pro zaměstnance, kteří to přehnali s pitím.

Když to zaměstnanec přežene s pitím, tak do práce může napsat jen stručnou zprávu. Nemusí se namáhat s vypisováním dlouhých souvětí, stačí jen smajlík značící pivo, hudbu nebo třeba bolest hlavy, a že mu je špatně. Zaměstnanci mají vymezené celkem čtyři dny v roce pro podobné případy.

Rozumíte emotikonům? V Londýně hledají 'překladatele' obrázkových symbolů

Číst článek

Firma Dice je IT společností, která vyvíjí například mobilní aplikace pro prodej lístků na koncerty. Vedení společnosti věří, že chodit na večírky a koncerty je součástí práce, protože se na těchto akcích uzavírají smlouvy a zaměstnanci se tam sbližují s možnými klienty.

Firma nechtěla, aby se zaměstnanci báli reakce vedení, když to náhodou přeženou s pitím, a proto zavedla tyto dny dovolené. Navíc, jak řekl zakladatel společnosti Phil Hutcheon v rozhovoru pro server Evening Standard, podnik tímto způsobem chce zvýšit loajalitu a rozšířit ve firmě upřímnost.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme