Přejmenoval se na krále Artuše, teď se soudí o parkování u Stonehenge. Rozhodne soud

Král Artuš Uther Pendragon, jak se Brit přejmenoval, se soudně domáhá parkovacího místa zdarma u monumentu Stonehenge. Má prý právo se k tamním kamenům pomodlit a neplatit za parkování, protože je vyznavačem neodruidismu. Věří, že je reinkarnací legendárního krále Artuše. Soud jeho připomínku vyslyšel a požadavkem se bude zabývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stonehenge | Foto: Licence GNU

Legenda o králi Artuši už je sice přes 1500 let stará, v Anglii ovšem žije muž, který je skálopevně přesvědčen, že je Artušovou reinkarnací. Rodným jménem John Timothy Rothwell proto pojal jméno Arthur Uther Pendragon. Opravdu se tak jmenuje, nechal se totiž přejmenovat.

Bývalý parašutista a exčlen motorkářského gangu prozřel v roce 1986, po přečtení knihy o Artušově legendě. Tehdy prý pochopil, že je jeho převtělením. On na motorce, Artuš na koni, oba bojovníci za Anglii. Důkazy byly prostě nezvratné.

Odvolává se na Evropské úmluvy

Artuš Pendragon chce parkovat svou kobylu Kawasaki u mytického kruhu z menhirů Stonehenge zdarma. Je totiž vyznavačem neodruidismu - náboženského směru, ke kterému se v Británii hlásí asi 40 tisíc lidí - ke kamenům se modlí a vykonává u nich spirituální obřady.

Odvolává se proto na články 10, 11 a 14 Evropské úmluvy pro lidská práva, podle které má právo na svobodné vyznání a právo se modlit. Chce se tedy vyhnout tomu, aby za každé zaparkování své motorky u Stonehenge musel platit v přepočtu skoro pět set korun. Soud jeho přání vyslyšel a jeho požadavky se bude zabývat.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme