Premiér Cameron navrhne parlamentu rozšíření náletů proti IS i na území Sýrie

Britský premiér David Cameron chce rozšířit vzdušné útoky Královského letectva proti takzvanému Islámskému státu i na území Sýrie. Doufá, že ve světle nových událostí přesvědčí zákonodárce, kteří tento postup v roce 2013 odmítli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

Ministerský předseda poslancům Dolní sněmovny připomněl, že takzvaný Islámský stát má hlavní sídlo v syrském městě Rakka.

Právě odtud podle něj plánují a organizují útoky na Británii. Považuje proto za nesmyslné, aby se vzdušné údery omezovaly na území Iráku.

David Cameron slíbil vypracovat novou strategii britského vojenského postupu proti IS. Rozhodnější přístup prý urychlily pařížské teroristické útoky.

Premiér by si v ideálním případě představoval dobrozdání Rady bezpečnosti OSN. Britské údery by ale považoval za zcela legální i bez něj.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme