Premiér Cameron se v souvislosti s brexitem bojí opakování skotského referenda o nezávislosti

Otázky imigrace a ohrožení pracovních míst dominovaly debatě televize ITV před britským unijním referendem. V ní se utkali premiér David Cameron a předseda Strany pro nezávislost Spojeného království Nigel Farage. Oba reagovali na dotazy z publika, přímo se nestřetli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Strany pro nezávislost Spojeného království Nigel Farage před plakátem propagujícím jeho TV debatu s premiérem | Zdroj: Reuters

Ministerský předseda David Cameron měl výhodu, když vystoupil v pořadu jako druhý a mohl na svého předřečníka reagovat.

Cameron odmítl, že by setrvání v EU znamenalo pokračování nekontrolovatelné imigrace do Británie. Premiér zdůraznil, že jeho boj proti tzv. brexitu je výrazem patriotismu.

David Cameron přiznal, že se obává druhého skotského referenda o nezávislosti, pokud by Spojené království Evropskou unii opustilo.

Nigel Farage čelil útokům publika ohledně svého údajně rasistického postoje k imigrantům. Lídr UKIPu připustil, že unijní přistěhovalci jsou pro Británii ekonomickým přínosem, ale že se podle něj nedá všechno měřit přes HDP.

Podle britských médií debata sotva ulehčila dilema nerozhodnutým voličům.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme