Fiala přiletěl do Washingtonu. Bude jednat s Bidenem o pomoci Ukrajině a situaci na Blízkém východě

Premiér Petr Fiala z ODS se v pondělí sejde v Bílém domě ve Washingtonu s americkým prezidentem Joem Bidenem. Mluvit spolu budou mimo jiné o bezpečnostních rizicích v Evropě a rozvoji hospodářské spolupráce mezi Českem a Spojenými státy.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference vlády

Český premiér Petr Fiala dorazil na jednání do Washingtonu (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Návštěva v Bílém domě se odehraje době, kdy svět sleduje napjatou situaci na Blízkém východě po íránském raketovém útoku na Izrael. Bude to určitě i jedno témat jednání. Premiér Fiala chce ale v Americe připomenout, že problém ruské agrese vůči Ukrajině je také stále naléhavý.

„Jakkoliv je naprosto zásadní podpora Izraele a pomoc Spojených států, tak současně je naprosto zásadní podpora ze strany Spojených států pro Ukrajinu a obojí musí být vyváženo,“ řekl Fiala.

S prezidentem Bidenem bude český premiér mluvit také o spolupráci v jaderné energetice a o rostoucím objemu českých investic ve Spojených státech.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme