Premiér Fischer hledá v Izraeli možnosti další spolupráce

Česká republika a Izrael by měly brzy zahájit úžší spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje. Po setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem to v Jeruzalémě potvrdil český předseda vlády Jan Fischer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Jan Fischer při návštěvě památníku obětí holokaustu Jad vašem v Jeruzalému | Zdroj: ČTK

Setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem bylo politicky nejdůležitějším bodem Fischerovy třídenní návštěvy židovského státu. Se svým protějškem jednal český premiér především o ekonomické spolupráci obou zemí v době hospodářské krize.

Jan Fischer věří, že rychlé dokončení dohody o vědecko-technické spolupráci obou zemí by mohlo českému vědeckému, ale i průmyslovému výzkumu a vývoji výrazně pomoci.

"To otevře možnosti pro nové projekty v různých oblastech vědy a technologií. Myslím, že to bude konkrétní možnost a velmi konkrétní výzva pro české vědce v oblasti jak základního, tak aplikovaného výzkumu se podílet a vstoupit do projektů, které mají globální charakter. Je to úžasná výzva pro českou vědu," uvedl český premiér.

Už během dne přijal českého premiéra prezident Šimon Peres. I tématem jejich rozhovoru byla hlavně ekonomická spolupráce a posilování dvoustranných vztahů. Jan Fischer také navštívil parlament a památník obětí holokaustu v Jeruzalému.

K tématu si můžete také přečíst:
Premiér Fischer se zatím v Izraeli vyhýbá ožehavým tématům
Český premiér začíná pracovní návštěvu Izraele
Premiér Fischer přijíždí na pracovní návštěvu Izraele

Naďa Bělovská, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme