Premiér Fischer hledá v Izraeli možnosti další spolupráce

Česká republika a Izrael by měly brzy zahájit úžší spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje. Po setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem to v Jeruzalémě potvrdil český předseda vlády Jan Fischer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Jan Fischer při návštěvě památníku obětí holokaustu Jad vašem v Jeruzalému | Foto: ČTK/AP

Setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem bylo politicky nejdůležitějším bodem Fischerovy třídenní návštěvy židovského státu. Se svým protějškem jednal český premiér především o ekonomické spolupráci obou zemí v době hospodářské krize.

Jan Fischer věří, že rychlé dokončení dohody o vědecko-technické spolupráci obou zemí by mohlo českému vědeckému, ale i průmyslovému výzkumu a vývoji výrazně pomoci.

"To otevře možnosti pro nové projekty v různých oblastech vědy a technologií. Myslím, že to bude konkrétní možnost a velmi konkrétní výzva pro české vědce v oblasti jak základního, tak aplikovaného výzkumu se podílet a vstoupit do projektů, které mají globální charakter. Je to úžasná výzva pro českou vědu," uvedl český premiér.

Už během dne přijal českého premiéra prezident Šimon Peres. I tématem jejich rozhovoru byla hlavně ekonomická spolupráce a posilování dvoustranných vztahů. Jan Fischer také navštívil parlament a památník obětí holokaustu v Jeruzalému.

K tématu si můžete také přečíst:
Premiér Fischer se zatím v Izraeli vyhýbá ožehavým tématům
Český premiér začíná pracovní návštěvu Izraele
Premiér Fischer přijíždí na pracovní návštěvu Izraele

Naďa Bělovská, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme