Premiér jedná ve Švédsku o investicích do ČR

Česká republika jako ideální cíl švédských investic, s tímto poselstvím otevřel premiér Zeman ve švédském Göteborgu první ze dvou obchodně-investičních seminářů, které mají investice do naší země přilákat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvoudenní návštěvu českého předsedy vlády ve Švédsku sleduje náš zpravodaj David Šťáhlavský. Argumenty předsedy české vlády by měli dále rozvinout ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr a čeští podnikatelé v doprovodu. Už dnes večer v Stockholmu se v sídle Wallenbergovy nadace setká s ředitelem společného projektu Saab-Grippen Janem Nerlingem, který by rád prodal stejnojmenné letouny české armádě. Podle mluvčího vlády Libora Roučka bude v případě nákupu česká vláda od firmy žádat investice v ČR ve výši 150 procent hodnoty nákupu.

Hlavním programem Zemanova dvoudenního pobytu ve Švédském království budou rozhovory s premiérem Göranem Perssonem. Předsedu české vlády přijme rovněž král Carl XVI. Gustav. Zeman zahájí investičně-obchodní seminář v Göteborgu a ve Stockholmu a v hlavním městě také otevře výstavu o spisovateli Jaroslavu Seifertovi, jehož básnické dílo seveřané ocenili Nobelovou cenou.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme