Premiér jedná ve Švédsku o investicích do ČR

Česká republika jako ideální cíl švédských investic, s tímto poselstvím otevřel premiér Zeman ve švédském Göteborgu první ze dvou obchodně-investičních seminářů, které mají investice do naší země přilákat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvoudenní návštěvu českého předsedy vlády ve Švédsku sleduje náš zpravodaj David Šťáhlavský. Argumenty předsedy české vlády by měli dále rozvinout ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr a čeští podnikatelé v doprovodu. Už dnes večer v Stockholmu se v sídle Wallenbergovy nadace setká s ředitelem společného projektu Saab-Grippen Janem Nerlingem, který by rád prodal stejnojmenné letouny české armádě. Podle mluvčího vlády Libora Roučka bude v případě nákupu česká vláda od firmy žádat investice v ČR ve výši 150 procent hodnoty nákupu.

Hlavním programem Zemanova dvoudenního pobytu ve Švédském království budou rozhovory s premiérem Göranem Perssonem. Předsedu české vlády přijme rovněž král Carl XVI. Gustav. Zeman zahájí investičně-obchodní seminář v Göteborgu a ve Stockholmu a v hlavním městě také otevře výstavu o spisovateli Jaroslavu Seifertovi, jehož básnické dílo seveřané ocenili Nobelovou cenou.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme