Premiér Nečas bude s Francouzi jednat o energetice

Premiér Petr Nečas dnes míří do Francie. Během dvoudenní návštěvy se sejde jak s premiérem Francoisem Fillonem, tak i s prezidentem Nicolasem Sarkozym. Kromě jednání o budoucnosti Evropské Unie bude hlavním tématem energetika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas na tiskové konferenci | Foto: Tomáš Adamec

Nečas přijíždí v době, kdy jsou vztahy mezi Českou republikou a Francií na poměrně dobré úrovni. Polemika kolem deportace Romů a následná kritika ze strany ministra zahraničí Schwarzenberga už jsou zapomenuty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nečasovu návštěvu v Paříži bude sledovat i spolupracovník Českého rozhlasu Jan Šmíd

Francie má naopak eminentní zájem na tom, aby ze tří uchazečů o dostavbu Temelína dostala přednost francouzská Areva. Součástí české delegace bude i skupina podnikatelů a mezi nimi i šéf ČEZu Martin Roman. Očekává se proto, že hlavním tématem návštěvy bude energetika.

Nečas se ještě dnes setká s premiérem Fillonem, který má plnou hlavu starostí se svou dovolenou v Tunisku a zítra pak má na programu schůzku z prezidentem Sarkozym.

Jan Šmíd, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme