Premiér Paroubek jednal v Londýně s Tonym Blairem

Premiér Jiří Paroubek podpořil prodloužení mandátu české armádní mise v Iráku. Podle jeho osobního názoru by stovka vojenských policistů a skupina chirurgů mohla na jihu Iráku zůstat i po 31. prosinci letošního roku, kdy jim stávající mandát skončí. Paroubek to řekl v Londýně britskému premiéru Tonymu Blairovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Tony Blair | Zdroj: ČTK

Londýnským rozhovorům Jiřího Paroubka a Tonyho Blaira dominovaly náměty Evropské unie. Český premiér řekl, že obě země jsou si dobře vědomy vážné situace ve Francii a výsledky francouzského referenda o evropské ústavě i hlasování v Holandsku budou velmi důležité pro kampaně jak v Británii, tak v České republice.

Na otázku Radiožurnálu o Iráku, vzhledem k tamější napjaté situaci, zda premiér na Tonyho Blaira naléhal, aby cizí vojska z Iráku odešla do konce roku, Jiří Paroubek řekl, že to rozhodně není jeho názor, aby český kontingent z Iráku odešel do konce roku. Zdůraznil ale, že je to jeho osobní názor a vláda o tom ještě bude jednat.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme