Premiér Sobotka bude na maltském summitu EU zastupovat Česko i Polsko

Polsko požádalo Českou republiku o zastupování na imigračním summitu Evropské unie a Afriky. Nejvyšší představitelé osmadvacítky se mají na Maltě radit o řešení uprchlické krize spolu se zástupci afrických států. V Polsku má ale ve stejný den složit demisi odstupující vláda Ewy Kopaczové. Prezident Andrzej Duda bude v parlamentu na přísaze nově zvolených zákonodárců, a proto Varšava požádala o zastoupení Prahu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Jsou to Češi, protože teď mají předsednictví ve visegrádské skupině. V imigračních otázkách s nimi máme shodné stanovisko. A od pana premiéra Sobotky jsme dostali odpověď, že nás bude reprezentovat,“ oznámila končící polská premiérka Ewa Kopaczová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O neúčasti na evropském summitu se v Polsku hodně diskutuje, informuje z Varšavy zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Neúčast na evropském summitu se stala v posledních dnech v Polsku předmětem politických sporů.

Premiérka Kopaczová ani prezident Duda na vrcholnou schůzku o imigraci nechtěli. České zastoupení polských zájmů je mimořádným řešením.

Na maltském summitu chce EU řešit svůj aktuálně největší problém - migrační krizi. Pozvala proto i zástupce afrických zemí, z nichž mnoho lidí do Evropy utíká.

Bude se je snažit přesvědčit, aby přílivu uprchlíků aktivněji bránily a aby přijímaly zpátky ty, kteří na starém kontinentu nedostanou azyl.

EU vyzve na Maltě africké státy, aby jí pomohly omezit proud uprchlíků

Číst článek

Vít Pohanka, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme