Premiér ukončil oficiální cestu po asijských zemích

Předseda české vlády Miloš Zeman ukončil návštěvu Jižní Koreje a v noci přiletí zpět do Prahy. Premiér dnes v Jižní Koreji nemá na progranu žádná jednání s vládními představiteli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V hlavním městě Soulu si prohlédne starý královský palác Čchangdokkung, nové mezinárodní letiště ve městě Inčchon a skanzen Korejská lidová vesnice. Zemana na cestě do Indie a Jižní Koreje provází naši ministři financí, průmyslu a obchodu, zemědělství a zhruba 20 podnikatelů.

Premiér Miloš Zeman vyzval při návštěvě Jižní Koreje tamní investory, aby se zúčastnili privatizačních projektů v České republice už nyní, ještě před plánovaným vstupem naší země do Evropské unie. Předseda české vlády informoval zástupce jihokorejských průmyslových asociací a podnikatele o stimulech, jaké existují v České republice pro zahraniční investory.

S jihokorejským prezidentem jednal o změnách orientace korejské ekonomiky, která byla vážně zasažena asijskou finanční krizí. Prezident proto podle Zemana soudí, že vítaným stabilizačním faktorem dalšího rozvoje korejské ekonomiky by mohla být i Evropa. V tomto smyslu diskutovali politici i o předpokládaném vstupu České republiky do Evropské unie a o tom, že naše země by mohla hrát roli určitého spojovacího můstku.

V Jižní Koreji Zeman jednal s nejvyššími jihokorejskými představiteli o dvoustranné hospodářské spolupráci, o investování v České republice a zvláště o osudu společnosti Daewoo-Avia, dceřinné společnosti jihokorejské firmy Daewoo Motors. Během týdenní ekonomicky zaměřené cesty předseda vlády navštívil také Indii.

Markéta Kaclová, Jana Olivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme