Premiér ukončil oficiální cestu po asijských zemích

Předseda české vlády Miloš Zeman ukončil návštěvu Jižní Koreje a v noci přiletí zpět do Prahy. Premiér dnes v Jižní Koreji nemá na progranu žádná jednání s vládními představiteli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V hlavním městě Soulu si prohlédne starý královský palác Čchangdokkung, nové mezinárodní letiště ve městě Inčchon a skanzen Korejská lidová vesnice. Zemana na cestě do Indie a Jižní Koreje provází naši ministři financí, průmyslu a obchodu, zemědělství a zhruba 20 podnikatelů.

Premiér Miloš Zeman vyzval při návštěvě Jižní Koreje tamní investory, aby se zúčastnili privatizačních projektů v České republice už nyní, ještě před plánovaným vstupem naší země do Evropské unie. Předseda české vlády informoval zástupce jihokorejských průmyslových asociací a podnikatele o stimulech, jaké existují v České republice pro zahraniční investory.

S jihokorejským prezidentem jednal o změnách orientace korejské ekonomiky, která byla vážně zasažena asijskou finanční krizí. Prezident proto podle Zemana soudí, že vítaným stabilizačním faktorem dalšího rozvoje korejské ekonomiky by mohla být i Evropa. V tomto smyslu diskutovali politici i o předpokládaném vstupu České republiky do Evropské unie a o tom, že naše země by mohla hrát roli určitého spojovacího můstku.

V Jižní Koreji Zeman jednal s nejvyššími jihokorejskými představiteli o dvoustranné hospodářské spolupráci, o investování v České republice a zvláště o osudu společnosti Daewoo-Avia, dceřinné společnosti jihokorejské firmy Daewoo Motors. Během týdenní ekonomicky zaměřené cesty předseda vlády navštívil také Indii.

Markéta Kaclová, Jana Olivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme