Premiér Zeman pokračuje v cestě po asijských zemích

Premiér Miloš Zeman dnes při své návštěvě Soulu ocenil politiku jihokorejského prezidenta Kim Te-Džunga. Ten si klade za cíl mírové sjednocení jihokorejského poloostrova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman zdůraznil, že mírové znovusjednocení vyžaduje dialog a komunikaci mezi oběma partnery - tedy mezi oběma korejskými státy. V této souvislosti odmítl sankce proti severokorejskému režimu s tím, že blokáda není způsob, jak přeměnit nedemokratické režimy v demokratické, což podle něj dokumentuje 40 let blokování Kuby. Proto naše zahraniční politika podporuje zrušení nebo omezení blokád, nikoli proto, že by hodlala podporovat nedemokratické režimy, ale z toho důvodu, že se domnívá, že nástrojem k demokratizaci těchto režimů je nejenom výměna zboží, ale také výměna osob, výměna informací. Premiér Zeman dnes také v Soulu jednal s předsedou vlády a předsedou Národního shromáždění Jižní Koreje.

Markéta Kaclová, Jana Olivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme