Premiér Zeman pokračuje v cestě po asijských zemích

Premiér Miloš Zeman dnes při své návštěvě Soulu ocenil politiku jihokorejského prezidenta Kim Te-Džunga. Ten si klade za cíl mírové sjednocení jihokorejského poloostrova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman zdůraznil, že mírové znovusjednocení vyžaduje dialog a komunikaci mezi oběma partnery - tedy mezi oběma korejskými státy. V této souvislosti odmítl sankce proti severokorejskému režimu s tím, že blokáda není způsob, jak přeměnit nedemokratické režimy v demokratické, což podle něj dokumentuje 40 let blokování Kuby. Proto naše zahraniční politika podporuje zrušení nebo omezení blokád, nikoli proto, že by hodlala podporovat nedemokratické režimy, ale z toho důvodu, že se domnívá, že nástrojem k demokratizaci těchto režimů je nejenom výměna zboží, ale také výměna osob, výměna informací. Premiér Zeman dnes také v Soulu jednal s předsedou vlády a předsedou Národního shromáždění Jižní Koreje.

Markéta Kaclová, Jana Olivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme