Premiér Zeman zahájil návštěvu Německa

Během dvoudenní návštěvy ho čekají rozhovory se spolkovým prezidentem Johannesem Rauem, kancléřem Gerhardem Schröderem a předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Thiersem. Jak uvádí tamní zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, Zemanova cesta se časově shoduje s 10. výročím přijetí dvoustranné smlouvy o dobrém sousedství a přátelské spolupráci. Kromě současné mezinárodní situace a rozšiřování Evropské unie má k hlavním tématům jeho rozhovorů patřit hospodářská spolupráce obou zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda české vlády zahájil svou návštěvu ve východoněmeckém Erfurtu, kde se sešel s premiérem Durynska Bernhardem Vogelem a hovořil s ním o možnostech rozšíření spolupráce. Členům naší delegace hostitelé také představili výsledky revitalizace městských částí Erfurtu a související sociální programy. Další zastávkou premiéra Zemana bude odpoledne druhé největší německé město - Hamburk.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme