Premiér Zeman zahájil návštěvu Německa

Během dvoudenní návštěvy ho čekají rozhovory se spolkovým prezidentem Johannesem Rauem, kancléřem Gerhardem Schröderem a předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Thiersem. Jak uvádí tamní zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, Zemanova cesta se časově shoduje s 10. výročím přijetí dvoustranné smlouvy o dobrém sousedství a přátelské spolupráci. Kromě současné mezinárodní situace a rozšiřování Evropské unie má k hlavním tématům jeho rozhovorů patřit hospodářská spolupráce obou zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda české vlády zahájil svou návštěvu ve východoněmeckém Erfurtu, kde se sešel s premiérem Durynska Bernhardem Vogelem a hovořil s ním o možnostech rozšíření spolupráce. Členům naší delegace hostitelé také představili výsledky revitalizace městských částí Erfurtu a související sociální programy. Další zastávkou premiéra Zemana bude odpoledne druhé největší německé město - Hamburk.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme